Ogłoszenia duszpasterskie 24. V 2020 r.
Dodane przez rakowska dnia Maj 24 2020 17:48:50Ogłoszenia duszpasterskie 24. V. 2020 r.


1. Przeżywam VII Niedzielę Wielkanocną, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Trwamy na modlitwie o uchronienie nas od epidemii korono wirusa, błagamy o dobre zbiory płodów rolnych. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Zielone Świątki....


Rozszerzona zawartość newsa


Ogłoszenia duszpasterskie 24. V. 2020 r.


1. Przeżywam VII Niedzielę Wielkanocną, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Trwamy na modlitwie o uchronienie nas od epidemii korono wirusa, błagamy o dobre zbiory płodów rolnych. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Zielone Świątki.

2. Pamiętajmy o nienadużywaniu dyspensy księży biskupów. Dyspensa obejmuje osoby starsze, chore i nie wychodzące z domu w jakiejkolwiek potrzebie.

3. Trwamy na Nowennie do Ducha Świętego.

4. W tym tygodniu wspominamy: wtorek św. Filipa Neriego, piątek św. Urszuli Ledóchowskiej.

5. Nabożeństwo majowe od wtorku do piątku o 17.30. W niedzielę nabożeństwo majowe przed mszą. Zachęcam do licznego udziału. Dzieci komunijne i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania jest zobowiązana do uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii i nabożeństwach, jest to warunkiem otrzymania sakramentu.

6. W przyszłą niedzielę spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

7. Porządek mszy św. w czasie pandemii w niedzielę i uroczystości nakazane: Szalejów Dolny 9.00, Szalejów Górny 10.30 i suma Szalejów Górny 12.00. Do odwołania nie ma mszy w kapliczce w Wolanach.

8. W czasie epidemii na mszy św. uczestniczymy w maseczkach, komunia św. na rękę dla pragnących do ust.

9. Msza w tygodniu o godz. 18.00

10. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

11. Spowiedź wielkanocna można odbyć do Niedzieli Trójcy Św.

12. SERDECZNE Bóg zapłać osobom, które materialnie wspierają naszą parafię w tym ciężkim czasie materialnie i finansowo.

13. Do nabycia prasa katolicka „Gość Niedzielny”

14. Jubilatom i Solenizantom składam życzenia obfitości łask Bożych.