Ogłoszenia duszpasterskie 3. V 2020 r.
Dodane przez rakowska dnia Maj 03 2020 02:03:16


Ogłoszenia duszpasterskie 3. V 2020 r.


1. Przeżywam IV Niedzielę Wielkanocną, niedzielę Dobrego Pasterza Trwamy na modlitwie o uchronienie nas od epidemii korono wirusa, błagamy o deszcz. Rozpoczynamy tydzień modlitw o liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne....


Rozszerzona zawartość newsa


Ogłoszenia duszpasterskie 3. V 2020 r.


1. Przeżywam IV Niedzielę Wielkanocną, niedzielę Dobrego Pasterza Trwamy na modlitwie o uchronienie nas od epidemii korono wirusa, błagamy o deszcz. Rozpoczynamy tydzień modlitw o liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

2. W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek św. Floriana dzień patronalny naszych strażaków, środa święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, piątek uroczystość św. Stanisława Bpa i męczennika głównego patrona naszej Ojczyzny i Diecezji.

3. Rozpoczęliśmy piękny maryjny maj, nabożeństwo majowe od wtorku do piątku o 17.30. W niedzielę nabożeństwo majowe przed mszą.

4. Jak wiemy z doniesień społecznych środków przekazu zostają złagodzone środki zapobiegawcze przed korono wirusem. Zostaje zwiększona ilość wiernych uczestniczących w nabożeństwach: Szalejów Górny 42 osoby, Szalejów Dolny 25 osób, Wolany 5 osób. Zachęcam do udziału w niedzielnej i codziennej Eucharystii.

5. W czasie epidemii na mszy św. uczestniczymy w maseczkach, komunia św. wyłącznie na rękę.

6. Msza w tygodniu o godz. 18.00

7. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

8. Spowiedź wielkanocna można odbyć do Niedzieli Trójcy Św.

9. Do nabycia prasa katolicka „Gość Niedzielny”

10. Jubilatom i Solenizantom składam życzenia obfitości łask Bożych.