Ogłoszenia duszpasterskie 27. 05. 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 27. 05. 2018 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. We wtorek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek św. Justyna męczennika. Tego dnia Dzień Dziecka modlimy się za dzieci z naszej parafii.

2. W sobotę w odbyły się w naszej diecezji święcenia kapłańskie, pamiętajmy w modlitwie o nowych kapłanach. Święcenia kapłańskie przyjął ks. Błażej Zwolennik, który w naszej parafii odprawi mszę prymicyjną w kościele parafialnym w niedzielę 10 czerwca o godz. 12.00. Serdecznie wszystkich zapraszam.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Bardzo proszę o przyjście rodziców wraz z dziewczynkami, które chcą sypać kwiaty w poniedziałek, wtorek i środę na próbę godz. 17.00. Próbę przeprowadzą Panie Patrycja Rabstein i Ania Frankowicz. Porządek mszy św. w Boże Ciało: Szalejów Dolny 9.00, Szalejów Górny 10.30 i procesja. Nie będzie mszy na Wolanach.

4. Boże Ciało ołtarze: Szalejów Górny część od strony Wolan – rodziny Niedzielski do Domu Ludowego rodziny Szymanik oraz rodziny z bloków – ołtarz przy krzyżu koło rodz. Ziętek. Wolany ołtarz przy krzyżu misyjnym na placu kościelnym. Szalejów Dolny i Roszyce ołtarz koło Piety. Strażacy ołtarz koło dzwonnicy, dawne miejsce. Bardzo proszę Strażaków z szalejowa Górnego i Dolnego o asystę w czasie procesji.

5. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do środy o godz. 17.30. od piątku nabożeństwo czerwcowe po mszy wieczornej.

6. W środę zapraszam na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

7. W piątek na godz. 18.00 zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

8. Kancelaria czynna wtorek i środa w Szalejowie Górnym od 18.30 do 19.00, czwartek Szalejów Dolny czwartek od 18.30 do 19.00, sprawy pilne umawiać proszę telefonicznie 535 314 451.

9. Jubilatom i Solenizantom składam życzenia obfitości łask Bożych.