Strona Główna Kontakt  z adminstratorem Sobota, Lipiec 11, 2020
Ogłoszenia duszpasterskie 14. VI 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 14. VI 2020 r.

1. Przeżywam 11 niedzielę zwykłą. Trwamy w tzw. Oktawie Bożego Ciała i na modlitwie o uchronienie nas od epidemii korono wirusa, błagamy o dobre zbiory.

2. W tym tygodniu wspominamy: środa św. Brata Alberta Chmielowskiego., piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Poświecenie wianków Szalejów Dolny czwartek, Szalejów Górny piątek.

3. W czwartek 18 czerwca o 18.45 próba dla kandydatów do Bierzmowania.

4. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać dla wszystkich którzy przygotowali obchody Bożego Ciała, dziękuję budowniczym ołtarzy ze wszystkich naszych miejscowości, ofiarodawcom, strażakom, ministrantom, dzieciom, naszym muzykom, pani Ani za dopilnowanie wszystkich prac przy kościele parafialnym. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać. Serdecznie zapraszam na mszę dziękczynną i w intencji osób zaangażowanych w przygotowanie uroczystości 23 czerwca o godz. 18.00.

6. Bierzmowanie Dekanalne 24 czerwca o 17.00 w Szczytnej.

7. Nabożeństwo czerwcowe od wtorku do piątku po Mszy św. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe przed mszą. Zachęcam do licznego udziału. Dzieci komunijne i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania jest zobowiązana do uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii i nabożeństwach, jest to warunkiem przystąpienia do sakramentów.

8. W czasie epidemii na mszy św. uczestniczymy w maseczkach, komunia św. na rękę dla pragnących do ust.

9. Msza w tygodniu o godz. 18.00

10. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

11. Do nabycia prasa katolicka „Gość Niedzielny”

12. Jubilatom i Solenizantom składam życzenia obfitości łask Bożych.