Strona Główna Kontakt  z adminstratorem Sobota, Lipiec 11, 2020
Ogłoszenia duszpasterskie 31. V 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 31. V 2020 r.

1. Przeżywam Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Zielone Świątki. Kończymy Okres Wielkanocny wchodzimy w Okres Zwykły. Trwamy na modlitwie o uchronienie nas od epidemii korono wirusa, błagamy o dobre zbiory płodów rolnych.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

3. Od dzisiejszej niedzieli zniesiona jest dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.

4. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi Szalejów Dolny Czwartek od 17.30, Szalejów Górny piątek od 17.30. odwiedziny chorych w sobotę od 10.00.

5. W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek NMP Matki Kościoła, środa św. męcz. Karola Lwangi i Tow., czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, piątek św. Bonifacego Bpa i męcz.

6. Nabożeństwo czerwcowe od wtorku do piątku po Mszy św. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe przed mszą. Zachęcam do licznego udziału. Dzieci komunijne i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania jest zobowiązana do uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii i nabożeństwach, jest to warunkiem przystąpienia do sakramentów.

7. Porządek mszy w niedzielę i uroczystości nakazane: Szalejów Dolny 9.00, Wolany 10.30, Szalejów Górny (suma) 12.00.

8. W czasie epidemii na mszy św. uczestniczymy w maseczkach, komunia św. na rękę dla pragnących do ust.

9. Msza w tygodniu o godz. 18.00

10. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

11. Spowiedź wielkanocna można odbyć do Niedzieli Trójcy Św.

12. SERDECZNE Bóg zapłać osobą, które wspierają naszą parafię w tym ciężkim czasie materialnie i duchowo.

13. Do nabycia prasa katolicka „Gość Niedzielny”

14. Jubilatom i Solenizantom składam życzenia obfitości łask Bożych.