Strona Główna Kontakt  z adminstratorem środa, Maj 27, 2020

Szanowni Państwo

W dniach od 1 do 30 KWIETNIA 2020 r. na terenie Gminy Wiejskiej Kłodzko przeprowadzany jest SPIS PRÓBNY, czyli próba generalna, przed Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spisem objęte są ludność, budynki i mieszkania.

Przekazanie danych objętych spisem próbnym jest obowiązkowe, zgodnie z przepisami ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 roku .

Wszystkie informacje uzyskane w trakcie spisu objęte są tajemnicą statystyczną i będą wykorzystywane tylko i wyłącznie do przygotowania zbiorczych opracowań statystycznych.

Ze względu na wprowadzony w kraju stan epidemii spis próbny jest prowadzony w formie samospisu - za pomocą interaktywnej aplikacji, która jest dostępna na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego (https://spis.gov.pl/) oraz poprzez wywiad telefoniczny - w tym celu będą się z mieszkańcami Gminy kontaktować pracownicy Urzędu Statystycznego we Wrocławiu (tożsamość rachmistrza telefonicznego można potwierdzić dzwoniąc na Infolinię Statystyczną, tel. 22 279 99 99 wew. 8). W tym spisie rachmistrzowie terenowi nie będą odwiedzać mieszkańców w ich domach.

Spisy powszechne ludności i mieszkań przeprowadzane są raz na 10 lat i dostarczają wielu cennych informacji o naszym społeczeństwie. Dlatego warto wziąć w nim udział, do czego serdecznie zapraszamy.

Zastępca Wojewódzkiego Komisarza Spisowego
p.o. Dyrektora Urzędu Statystycznego we Wrocławiu
Halina Woźniak

II Spis Próbny obejmuje miejscowości:
Bierkowice, Boguszyn, Droszków, Gaj, Giełczów, Gołogłowy, Gorzuchów, Huberek, Jaszkowa Dolna, Jaszkowa Górna, Jaszkówka, Kamieniec, Korytów, Krosnowice, Ławica, Łączna, Marcinów, Mikowice, Młynów, Morzyszów, Ołdrzychowice Kłodzkie, Pagórek, Piszkowice, Podtynie, Podzamek, Rogówek, Romanowo, Roszyce, Ruszowice, Rybie, Siemków, Siodłków, Starków, Stary Wielisław, Szalejów Dolny, Szalejów Górny, Ścinawica, Święcko, Wilcza, Wojbórz, Wojciechowice, Żelazno.